Túrák, kirándulások beszámolói
- Részletek
Síelés Alpe d’Huez-ben 2012. február 4-11.
Egyesületünk tagjai kisebb csoportokban szoktak síelni menni. Mi évek óta az IBUSZ Egyesület tagjaival megyünk francia buszos túrára. Idén Alpe d’Huezbe jártunk. A résztvevők között szerepelt Pathy László és Pathy Lászlóné, hozzájuk csatlakozott a Németországban dolgozó Pathy Zoli és a felesége Viki, Kiss Mária, Simon Gyula, Borsos Gábor és Benedek Kati.
.jpg)
- Részletek
Tegnap kitett magáért a Télapó. Itt a városban csak eső esett az éjjel, és elég bizonytalanul
készültünk a túrára. Esőkabátja ugyan van mindenkinek, de azért egész nap nullafokos vízben
ázni nem kellemes dolog.

- Részletek
2011-es EGYESÜLETI TALÁLKOZÓ - Eger
http://www.zoldsport.eu/reszletes-kiirasok/198-egyesuleti-talalkozo-eger
2011. 09. 23-án, pénteken reggel Eger vasúti pályaudvaron találkoztunk. Ki-ki telekocsival, vagy vonattal érkezett. Sikerült megoldanunk a pályaudvar külön helyiségében a csomagok megőrzését, így nem kellett a 3 napi csomagot magunkkal cipelni! Ezután kis piros Bz motorvonattal elzötykölődtünk Mónosbél vasútállomásra. Innen már gyalog vágtunk neki a hegynek a Fehér patak völgyén felfelé. Az emelkedő leküzdése után felértünk a Szent Anna/Gilitka kápolnához (GcStan), ahol megettük szendvicseinket. Kis kitérővel megnéztük a közeli forrást is.

- Részletek
2011.09 15-18. VTSZ Őszi Csillagtúra - Tivadar
Az idei őszi találkozón szép számmal vettek részt Egyesületünk, a ZÖLDSPORT Egyesület (www.zoldsport.eu) tagjai, a 109 főből 17-en. A programok kínálata igen változatos, sokszínű volt! A szervezők dicséretesen, a különböző érdeklődésnek megfelelően, rugalmasan alakították a túra kínálatot.
Az időjárás kegyeibe fogadott bennünket, mert a kora-őszi kánikulában nem csak gyalogolni, de a vízitúrázóknak még fürdeniük-napozniuk is lehetett! És még a szúnyogok felhozatala is elenyésző, nem jellemző mennyiségűre redukálódott.
Jó volt, hogy a nyakba akasztható fóliázott kartonlapon a keresztszemes beregi hímzéses sorminták által közrefogva a nevünket is láthatóvá tették rendezőink. Így a csak látásból ismerősök most már név szerintiek is lehettek:)
- Részletek
Klettersteig hétvége a Hohe Wandon és a Raxon
2011. 09. 02. – 05.
Gyakorlott, tapasztalt Geübte
Igen, mindenki mondhatja magáról, hogy már gyakorlott és tapasztalt – hiszen már van felszerelése, és járt egy-két úton a hegyen a mászásra kiépített utakon!
A beülő lehet kölcsön, lehet saját, lehet profi, és szinte már magától mászó, vagy lehet csak ’sima’. Aki beül (tehát a beülő – érted :-) az is lehet széles felkészültségű, és erőnlétű. Aztán ott van a hegyi út. A nehézsége, az esetleges hiányzó kapaszkodók, a csúszós, vagy a majdnem teljesen sima szikla, a távoli fogás lehetőségek, a mélység és a magasság. A kérdés, hogy együtt aznap mit tudnak. Közösen.
- Részletek
Magashegyi túra az erdélyi Hargitán és környékén
2011. 08. 06-14.
Idén ismét ellátogattunk Erdélybe, ezúttal csak gyalogos túrákon csodáltuk a tájat, természetet.

Bővebben: Magashegyi túra az erdélyi Hargitán és környékén 2011. 08. 06-14. - beszámoló
- Részletek
Balatoni vitorlázás 2011. 07. 29-31.
Azt gondolom, hogy már hagyománynak tekinthető, hogy a ZÖLDSPORT Egyesület www.zoldsport.eu programjában, azt színesítendő szerepel egy nyári vitorlázás a Balatonon. Így volt ez idén is azzal a nem kevés változtatással, hogy most csak három napról szól a krónika, viszont immár két hajóról!

- Részletek
Vasutas Természetjárók Szövetségének Országos Találkozója
Sikonda, 2011. 06. 22-26.
GEOLÁDA-KERESŐ TÚRÁK
22-e, szerda
Este a Pécsi Vasutas Koncertfúvós Zenekar kiváló előadását hallgattuk meg a tábornyitó előtt. Vendégszerepelt sporttársunk Molnár Angéla. Nagy siker volt!
- Részletek
Ismét egy kiválóan megszervezett és lebonyolított, látnivalókban és programban gazdag találkozót szervezett nekünk a Vasutas Természetjárók Szövetsége.
- Részletek
VASALT TÚRA – SIMÁN
Pünkösdi barangolás a Hohe Wandon, a Schneebergen, a Scneealpén
Tavaly még félve indultam neki, tele kíváncsisággal, és izgalommal, hogy milyen is egy mászós túra. Felszerelésem nem lévén kölcsön kaptam mindent, ha nem tetszene, akkor ne kelljen fölöslegesen beruházni. Bátorságot is kaptam kölcsön… akkorát, hogy természetes lett: megyek a következő vasalt túrára is. Edzettem rá. Nem izzadságos súlyemelésekre, vagy havas téli hidegben Rambo-s sziklánfutásra kell gondolni, hanem kalandparkozásra. Az Orczy-kertben - családostul – több alkalommal is végigmentünk a pályákon, és itt megtapasztaltam, hogyan tart meg egy heveder, és mit ér a biztosítás, milyen a görgős lecsúszás a saját függésen. Volt tehát csatolás évközben is, így aztán lelkileg teljesen felbátorodva kezdtem neki az ide Hohe Wandra és Schneebergre tervezett túrára. A gyakorlóhelyemtől kaptam beülőt, és ez akkora örömmel töltött el, hogy a további szakmai pakolgatást ezzel kipipáltnak vettem.

- Részletek
Gyerekes kerekezés Komáromokban
A komáromi erődök és a komáromi séta geoládák pontjainak felkeresésére szerveztünk egy gyerekes kerekezést. Három családdal, gyerekekkel, unokákkal vágtunk neki a túrának. A vasútállomásról kifelé menet rövid Duna-parti út vezetett a láthatatlan várhoz, a Monostori erődhöz. Ez a komáromi erődrendszer legnagyobb tagja, amit a Duna Gibraltárjának is neveznek. Bécset, a Dunántúlt és a Dunát védő komáromi erődrendszer utolsó tagjaként épült, korának legfejlettebb és legigényesebb építési technikájával. A Duna parti bástyájáról a kilátás fantasztikus, és innen nézve lehet igazán megérteni az erődök védelmi jelentőségét is. Bejártuk az erőd vezetéssel látogatható részeit, majd a haditechnikai bemutatót és a kenyérmúzeumot is. Defektszerelés: 1 szög.

